Ramowy rozkład dnia

Od 6.30- 8.00

Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasze Panie. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itd.

Od 8.00- 8.20

Chętnie gimnastykujemy się podczas ćwiczeń porannych i zabaw ruchowych. Rozmawiamy z naszymi paniami o ciekawych i interesujących nas sprawach.

Od 8.20- 8.30

Po zabawach ruchowych idziemy do łazienki. Korzystamy z toalety i dokładnie myjemy ręce.

Od 8.30- 9.00

To czas kiedy zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie. Przekonujemy się, że mleko jest nie tylko zdrowe ale i smaczne a kanapki są najpyszniejsze na świecie.

Od 9.00- 10.15

Wspólnie z naszą Panią przygotowujemy się do zajęć i zabaw dydaktycznych. Jest to czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości, nabywamy nowe umiejętności: uczymy się wierszy, piosenek, czytamy, liczymy, rozwiązujemy zagadki.

Potem bawimy się wesoło z koleżankami i kolegami w kącikach zainteresowań.

Od 10.15- 11.15

Świeże powietrze to zdrowie, dlatego czas na zabawy na placu przedszkolnym gdzie rozwijamy swoją wyobraźnię tworząc wspólnie różne budowle w piaskownicy. Spacerujemy po najbliższym otoczeniu i nie zapominamy o zabawach ruchowych.

Od 11.15- 11.30

A teraz przygotowujemy się do obiadu. Wszyscy pamiętamy o dokładnym myciu rąk i formach grzecznościowych: smacznego, dziękuję.

Od 11.30- 12.00

Zjadamy pyszne zupy oraz bogate w witaminy surówki przygotowane przez Panie kucharki i zaplanowane przez Panią intendentkę. Wybornie smakują nam też wszystkie dania, które spożywamy w towarzystwie naszych kolegów i koleżanek.

Od 12.00- 14.00

Po obiedzie czas na odpoczynek. Najmłodsi z nas trzy i czterolatki: uczymy się samodzielności rozbierać i składać swoje ubranka; słuchając bajek i spokojnej muzyki relaksacyjnej szybko zasypiamy.

A my 5- 6-latki: słuchamy bajek oraz opowiadań dla dzieci. Niektórzy z nas nadrabiają zaległości w trakcie  pracy indywidualnej z panią. Chętnie rozwijają swoje umiejętności i talenty w trakcie gier, zabaw i wybranych zajęć dodatkowych (rytmika, karate, język angielski).

Od 14.00- 14.30

Przygotowujemy się do podwieczorku, który smacznie zjadamy. Najczęściej jest to jogurt, owoce, ciasto, kanapki, budyń, kisiel itp.

Od 14.30- 16.00

Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domu. Ci, którzy jeszcze zostają, mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych w ciągu całego dnia. Pamiętamy też o zabawach ruchowych.

Przedszkolny dzień kończy się o godzinie 1600.

Grupa popołudniowa - dzieci 6-letnie

14:15 – 14:30 – Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne wg zainteresowań:

dydaktyczne, manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne;

14:30 – 15:00 – Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca

z dzieckiem uzdolnionym ( pozostałe dzieci zabawy dowolne );

15:00 -  16:00– Pobyt na świeżym powietrzu, spacery, gry i zabawy ruchowe,

zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze;

16:00 – 16:30 – Zajęcia dydaktyczne organizowane przez nauczyciela

wyzwalające aktywności dzieci w różnych sferach rozwojowych

(  sytuacje zadaniowe, zabawy dydaktyczne itp. ). Realizacja

Podstawy Programowej i programów innowacyjnych;

16:30 – 16:45 – Czynności  higieniczno – porządkowe, przygotowanie do

podwieczorku;

16:45 – 17:15 – Podwieczorek – dbałość o estetykę jedzenia;

17:15 – 17:45 – Zajęcia dydaktyczne organizowane przez nauczyciela

wyzwalające aktywności dzieci w różnych sferach rozwojowych

(  sytuacje zadaniowe, zabawy dydaktyczne itp. ). Realizacja

Podstawy Programowej i programów innowacyjnych;

17:45 – 18:15 – Słuchanie bajek literackich i muzycznych;

18:15 – 18:45 – Indywidualne  wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z

dzieckiem uzdolnionym ( pozostałe dzieci zabawy dowolne );

18:45 – 19:15 – Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci: manipulacyjne,

dydaktyczne, tematyczne, inne. Rozchodzenie się dzieci do domu.