^Powrót do góry
Get Adobe Flash player

Jesteśmy na Facebook-u

Wszystkich chcących przyłączyć się do wielkiej społeczności przedszkolnej zapraszamy na nasz fanpage na Facebook-u. 

>

 

 

Przedszkole nr 4 Jarzębinka

Dlaczego Jarzębinka?

Przedszkole JARZĘBINKA powstało z myślą o Dzieciach

Kolorowe wnętrza, domowy klimat i wszystko, wszystko dla Dzieci: zabawki, mebelki, krzesełka, stoliczki, niziutkie umywalki, małe toalety, przyjazne w nauce samodzielności. Wszystko to sprawia, że Dzieci czują się dobrze już od pierwszych chwil w Przedszkolu. Nasi Podopieczni spędzają dużo czasu na zabawie i zajęciach, które lubią robić. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, Dzieci jedzą posiłki na tarasie i wychodzą na świeże powietrze. Poznają przyrodę poprzez bezpośredni z nią kontakt w ogrodzie lub pobliskim lesie. Mają zapewnioną fachową opiekę, zajęcia zgodne z zainteresowaniami i mnóstwo zabawek edukacyjnych. Dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za uśmiech i zaufanie. Nasze Przedszkole stwarza warunki wszechstronnego rozwoju Państwa dzieci zgodnie z ich wrodzonymi i nabywanymi zdolnościami. Ułatwiają to małe liczebnie grupy wiekowe.

Nasz cel?

Radosny, uśmiechnięty i szczęśliwy maluch, który dobrze radzi sobie we współczesnym świecie. 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy wymarzone miejsce dla każdego dziecka. Przedszkole Jarzębinka jest placówką publiczną. Obiekt jest ogrodzony, nowocześnie urządzony, w pełni przystosowany dla małych Dzieci. Jego zaletą jest ogródek zabaw, bogato wyposażony w najwyższej jakości huśtawki, zjeżdżalnie oraz dużą piaskownicę 3m x 3m. Przedszkole Jarzębinka jest czynne cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.30. Na Państwa życzenie istnieje możliwość przedłużenia pobytu dziecka w Przedszkolu.

Historia

Przedszkole nr 4 w Słupcy zostaje oddane do użytku 01.10.1980r. Obiekt zatwierdzony jest na 120 miejsc dla dzieci, zorganizowanych w 4 grupach wiekowych. Nowy budynek posiada prawidłowe warunki programowo- funkcjonalne czyli 4 sale zajęć, sale gimnastyczną, dużą szatnię oraz doskonale wyposażone zaplecze kuchenno- gospodarcze i sanitarne. 

Dyrektorem nowo otwartego przedszkola zostaje pani Krystyna Pokrop, która pełni tę funkcję przez 4 lata. Od 1984r. obowiązki dyrektora przedszkola objęła pani Danuta Derda i pełni je do dnia dzisiejszego.

Zwiększająca się liczba dzieci przyjmowanych do przedszkola, powoduje konieczność tworzenia dodatkowych oddziałów i tak w 1992r. przedszkole liczy 10 oddziałów, czas pracy wydłuża się do godziny 19:30, a liczba dzieci uczęszczających do przedszkola wzrasta do 250.

W roku 1995 zauważa się powolny spadek liczby dzieci w wieku przedszkolnym. Powodem tego stanu rzeczysk zwiększone opłaty za przedszkole, brak pracy dla matek na terenie miasta oraz niż demograficzny. Obecnie przedszkole jest 7 oddziałowe i uczęszcza do nas 174 ( sto siedemdziesięcioro czworo) dzieci.

Ważnym dla przedszkola momentem było nadanie jej nazwy „ Jarzębinka”, które miało miejsce 3 października 1987r. dzień ten został ogłoszony świętem przedszkola i wszedł na stałe do ceremoniału naszej placówki pod nazwą „Urodzinki Jarzębinki”.

Dzisiejsze przedszkole różni się bardzo od tamtego z lat osiemdziesiątych. Charakteryzuje je wielka różnorodność form pracy, są zajęcia dodatkowe z rytmiki, języka angielskiego, z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia z komputerem oraz zajęcia logopedyczne, taneczne i karate.

Organizowane są wycieczki i comiesięczne spotkania z ludźmi kultury, z aktorami, z muzykami. Odbywają się spotkania przy ognisku, zabawy andrzejkowe i karnawałowe, spotkania wigilijne, festyny rodzinne, środowiskowe, zajęcia otwarte. Przedszkole ma pięknie wyremontowane sale, bogactwo kącików zabaw oraz zagospodarowany i bardzo ładny plac zabaw.

Działania nasze idą w kierunku łagodzenia procesu adaptacji dzieci nowoprzyjętych  do przedszkola i ich rodziców. Rodziców tym celu organizujemy Tydzień Otwartych Drzwi, umożliwiając rodzicom udział w zajęciach i wspólnej zabawie. Od października 2007r. jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie.

Nasze przedszkole to miejsce gdzie bohaterowie bajek i baśni pomagają pokonywać lęki, uczą miłości i dobroci, dostrzegania piękna. Właśnie te realizowane przez nas w codziennej pracy cele były przesłaniem przy wyborze nazwy i logo przedszkola.

Copyright © 2015. Przedszkole Jarzębinka Rights Reserved.