^Powrót do góry
Get Adobe Flash player

Piękna i rodzinna Wielkanoc w „Jarzębince”.

To hasło przyświecało tegorocznemu „Porankowi Wielkanocnemu” w Przedszkolu Nr 4 Jarzębinka. Jak powszechnie wiadomo Wielkanoc to najstarsze święto chrześcijańskie upamiętniające Misterium Paschalne Jezusa Chrystusa. Jest to również czas wielkiej radości z Zmartwychwstania i wspólnego świętowania.

We wtorek 11 kwietnia w przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera mimo brzydkiej pogody za oknem. Przez ostatnie dni dzieci poznawały i przypominały sobie symbole związane ze Świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie poprzedzone programem artystycznym przygotowanym przez grupę VI „Jeżyki” pod kierunkiem p. Jolanty Frydrychowicz-Siwińskiej opowiadającym o tradycjach wielkanocnych związanych z Wielkim Tygodniem, Niedzielą Wielkanocną i Lanym Poniedziałkiem.

Podczas uroczystości głos zabrali p. Dyrektor Danuta Derda oraz p. Burmistrz Michał Pyrzyk, którzy złożyli życzenia wszystkim dzieciom i pracownikom przedszkola.

Po części artystycznej pięknie przystrojone i zastawione stoły zapraszały nie tylko wyglądem, ale i unoszącym się w powietrzu zapachem potraw. Nie zabrakło: sernika, bab wielkanocnych, mazurków, jaj, szynki kiełbasy. Oczywiście jak co roku do Przedszkola zawitał „Zajączek Wielkanocny”, który zostawił słodkie upominki dla wszystkich dzieci i zapraszał do wspólnej zabawy.

Ta miła atmosfera udzieliła się każdemu, dlatego dzieci tego dnia miały wypisaną na twarzy radość a uśmiech towarzyszył im do samego końca pobytu w przedszkolu.

Więcej zdjęć.

Copyright © 2015. Przedszkole Jarzębinka Rights Reserved.