Policjanci radzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Aby ten czas upłynął  w  bezpiecznej atmosferze słupeccy policjanci przypomnieli przedszkolakom z Jarzębinki o zasadach bezpieczeństwa:

- jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w lesie, w górach

- jak bezpiecznie bawić się z kolegami w domu i na placu zabaw

- jak bezpiecznie dojechać na miejsce wypoczynku

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pan Darek przeczytał  fragment wakacyjnego opowiadania „Bezpiecznie nad wodą”  a wszystkie panie otrzymały broszurkę „Bezpieczeństwo w czasie wakacji”  Na koniec pani Marlena  oraz pan Darek  życzyli wszystkim przedszkolakom  bezpiecznego wypoczynku.

Nasze Dzieci na festynie charytatywnym

Dnia 31 maja przy Parafii Bł. Michała Kozala w Słupcy odbył się III Charytatywny Festyn Bóg - Honor - Ojczyzna. Nasze przedszkolaki z grupy III " Muchomorki", "Biedronki" z grupy V oraz "Wiewiórki " z grupy VI zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz taneczne.

Więcej zdjęć.

Optymistyczny Festyn Rodzinny

Dnia 30 maja w naszym przedszkolu odbył się Optymistyczny Festyn Rodzinny pod hasłem: „W dobrym humorze bawimy się na dworze”. Podczas festynu z okazji Dnia Dziecka na  przedszkolaków czekało wiele atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, zabaw muzyczno-ruchowych, zabawy na dmuchańcach, popcorn, kolorowe balony, bańki mydlane. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek w postaci domowych wypieków. Nie zabrakło napojów, lodów, wody, które tego gorącego dnia gasiły pragnienie i gorące emocje. Dużym powodzeniem cieszyło się również stoisko z przekąskami, które ufundowała Firma Konspol-Bis. Festyn rozpoczęła dyrektor przedszkola Iwona Buśkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców Szymonem Nowickim, dziękując Stowarzyszeniu „Dziecięce Marzenia”, Radzie Rodziców za finansowe wsparcie, Firmie Konspol-Bis w Słupcy za pyszne przekąski, panu Ireneuszowi Bąkowskiemu – prezesowi Ogródków działkowych „Róża” za wypożyczenie namiotu a członkom zarządu za zaangażowanie w jego zamontowanie, rodzicom za pyszne ciasta, panu Krystianowi za muzykę i prowadzenie festynu, nauczycielom i pracownikom przedszkola za wielkie zaangażowanie. Głównym programem festynu były występy dzieci  z poszczególnych grup, które były dedykacją dla rodziców w ramach dnia Matki i Ojca. Był to dzień pełen śmiechu, dobrego nastroju i wzruszeń. Myślimy, że długo pozostanie to w naszej pamięci. Pogoda dopisała, dzięki czemu w bardzo przyjaznej i rodzinnej atmosferze spędziliśmy miłe popołudnie. Festyn był podsumowaniem realizacji programu Optymistyczne Przedszkole.

„Z tańcem po Polsce”

Pod takim hasłem dnia 29. V.  w Sali widowiskowej Słupeckiego Domu Kultury „Sokolnia” w 100-tu lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się Powiatowy Przegląd Tańców Narodowych i Ludowych.

Organizatorem przeglądu było Przedszkole Nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy oraz Miejski Dom Kultury. Przegląd uroczyście otworzyły dyrektor Przedszkola Nr 4 Iwona Buśkiewicz oraz koordynator przeglądu Krystyna Głuchowska. Powitały przybyłych gości, jury i najmłodszych wykonawców, przedstawiły założenia przeglądu oraz rys historyczny polskich tańców narodowych i ludowych. Celem imprezy było rozpowszechnienie tańca, jego piękna oraz popularyzowanie tradycji polskich tańców narodowych i ludowych wśród najmłodszych. W przeglądzie udział wzięło 8 zespołów tanecznych z pięciu przedszkoli powiatu Słupeckiego.

Umiejętności taneczne prezentowały dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Zagórowie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodojewie oraz przedszkoli Słupeckich: Przedszkola Nr 2 „Miś”, Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 oraz Przedszkola Nr 4 „Jarzębinka”. Mali artyści zaprezentowali różnorodne tańce. Mogliśmy podziwiać ich w Polonezie, Trojaku, Maryneczce, Krakowiaku, w tańcu góralskim, polce oraz „Ceglorzu i Maryni”.

Podczas uroczystości przedszkolaki mieli okazję poznać nie tylko tańce ale również piękne stroje z różnych regionów Polski. Występy wszystkich dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkościami. Placówki otrzymały piękne upominki i dyplomy a nauczycielki podziękowania za trud włożony w przygotowanie dzieci. Przegląd na długo pozostanie w pamięci publiczności. Dzieci w barwnych, oryginalnych strojach zaprezentowały tańce na najwyższym poziomie.

Jury w składzie: Kinga Majewska – przewodnicząca – specjalista w dziedzinie tańca,       Anna Czerniak – instruktor ds. teatru, Tadeusz piłat – muzyk, wyróżniło 3 zespoły:

I miejsce – gr. Stokrotki z Przedszkola Nr 2 „Miś” w Słupcy,

II miejsce – gr. Biedroneczki z Przedszkola Nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy,

III miejsce – gr. Zajączki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Słupcy.

Składamy serdeczne podziękowania p. Andrzejowi Grzyb – posłowi do Parlamentu Europejskiego za objęcie przeglądu honorowym patronatem oraz ufundowanie statuetki i nagród za I, II, III miejsce oraz Burmistrzowi Miasta Słupca Michałowi Pyrzykowi, panu Mariuszowi Roga – staroście Powiatu Słupeckiego, pani Radosławie Janickiej – dyr. przedszkola Samorządowego w Zagórowie oraz Radzie Rodziców Przy Przedszkolu Nr 4 „Jarzębinka” za finansowe wsparcie, które uświetniło organizację przeglądu.